Uszyj sama ołówkową spódnice na gumce

czarna spódnica ołówkowa

Spódnice ołówkowe to ponadczasowy model, który każda kobieta, chociaż jeden, powinna mieć w swojej szafie. Jeżeli zdecydujesz się na klasyczny czarny „ołówek” zyskasz spódnice do biura, na oficjalne uroczystości, egzaminy, na co dzień, jak i na randkę, do kina, teatru czy nocną imprezę. Wszystko będzie zależało od tego, jaką górę, buty i dodatki dobierzesz do niej. Oczywiście, możesz także zdecydować się na sportową jej wersję czy stricte wytworną. Wszystko zależy od Twoich potrzeb i wyobraźni. Dlatego też zamiast kupować możesz spróbować sama uszyć spódnicę ołówkową. Jak? Zobacz poniżej, bo to naprawdę nie jest trudne!

Sama uszyj spódnicę na gumce!

Do uszycia spódnicy ołówkowej potrzebne będą:

  1.    Nożyczki, papier do wykroju (może być papier do pieczenia) lub drukarka, kreda krawiecka, szpilki, maszyna do szycia.
  2.    Materiał, jeżeli spódnica ołówkowa jest Twoim pierwszym, lub jednym z pierwszych, projektów dobrze by było, by był to np. dżersej lub dzianina.
  3.    Nici w kolorze materiału.
  4.    Gumka do wszycia w pasie.
  5.    Dobre chęci!

I teraz tak. Pierwsza rzecz to wykrój. Tu sprawa jest niezwykle prosta, wystarczy poszukać w zasobach sieci wykrojów dopasowanych nawet do swojego rozmiaru. Można go wówczas wydrukować i posklejać według znaczników i wyciąć. Jeżeli masz wykrój z czasopism przerysuj go na papier dostosowując do swojego rozmiaru. Tak przygotowany wykrój odrysowujemy na lewej stronie tkaniny, najlepiej za pomocą kredy. Należy pamiętać, by kroić na „leżąco” i złapać szpilkami brzegi tkaniny.

Następnie, zszywamy ze sobą poszczególne fragmenty spódnicy tak, żeby powstała tuba. Szyjemy na lewej stronie, około pół centymetra od brzegu materiału. Po skończonym szyciu przygotowujemy gumkę. To znaczy przycinamy ją do rozmiaru naszego pasa i dodajemy 1 centymetr i wszywamy w górnym krańcu spódnicy. Co ważne, po pierwszym przeszyciu zawijamy pas z gumka do środka i przeszywamy raz jeszcze, by ja schować i wykończyć ładnie górę spódniczki. Na końcu podszywamy dół.Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *