Modnie i wygodnie

stylizacja casual (legginsy i luźna koszulka)

Nie każda kobietę cieszy wizja ubrania się w dopasowaną, elegancką garsonkę oraz wysokie szpilki. Wiele pań wybiera raczej niezobowiązujący, mało oficjalny strój, w którym czuje się znacznie lepiej. Jak ubrać się na luzie, jednak nie zahaczając o niechlujstwo?

Luźne ubrania – hit czy kit?

Granica pomiędzy tymi dwoma może być cienka i niewyraźna. Podczas gdy jedna tkanina nie wymaga prasowania i dobrze wygląda z naturalnymi zmarszczkami, to np. niewyprasowana bawełniana koszulka będzie o nas źle świadczyła. Więc osoby, które nie przepadają za prasowaniem, lub zwyczajnie nie mają na nie czasu, powinny wybierać raczej niemnące się materiały.

Wygodne legginsy jako podstawa stylizacji

Panie, które preferują na co dzień luźny outfit często sięgają po legginsy. To na pewno jedno z najwygodniejszych rozwiązań; nie krępują ruchów, nie uciskają, w dodatku pasują do większości strojów. Do najbardziej popularnych należą legginsy ciążowe, które cieszą się ogromnym wzięciem wśród przyszłych mam. Pamiętajmy, by zestawiać je z dobrze dobraną górą – łatwo uzyskać efekt „małej-dużej dziewczynki”. Najlepiej komponują się z dłuższymi bluzkami, tunikami i sukienkami. Niezbyt udanym zestawieniem jest krótka koszulka odsłaniająca pupę, zwłaszcza, jeśli pod materiałem legginsów odznacza nam się linia bielizny.

Sportowe obuwie uzupełnieniem stylizacji

Ostatnim elementem stroju są buty – unikajmy raczej typowo sportowego obuwia. Do luźnej góry starajmy się dobrać raczej coś uniwersalnego, w zależności od panującej za oknem pogody – botki na niewysokim obcasie, kowbojki lub baleriny.

Luźny i wygodny styl wcale nie musi oznaczać wyglądu chłopczycy lub wyrośniętej nastolatki. Kilka odpowiednich trików i dodatków może sprawić, że w eleganckim stroju będziemy czuć się tak wygodnie, jak w sportowych dresach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *