Klasyczne czarne marynarki damskie

Klasyczna czarna marynarka damska powinna znaleźć się w każdej kobiecej szafie. Czerń to kolor uniwersalny i ponadczasowy. Pasuje w zasadzie do wszystkiego.

Marynarki przed długi okres czasu uważany za część garderoby wyłącznie męskiej. Nosili je marynarze  robotnicy, a z czasem i przedstawiciele wyższych warstw społeczeństwa. Jednak już w XIX wieku żakiety damskie zyskały znaczną popularność i stanowiły element uzupełniający sukni. Marynarki damskie okazały się bowiem praktyczne i wygodne.

W chwili obecnej czarna marynarka to klasyk. Powinna być jednak dobrze skrojona i dopasowana do sylwetki. W przypadku pań o figurze klepsydry idealna jest marynarka taliowana, która ładnie podkreśla atuty figury. Dla kobiet o budowie typu gruszka wskazana jest z kolei marynarka sięgająca do bioder. Żakiet powinien w tym przypadku zrównoważyć sylwetkę nadając jej nieco objętości w górnej części ciała. Z kolei dla pań o wydatnym biuście najlepsze są marynarki jednorzędowe, taliowane. Taki krój wysmukla sylwetkę i poprawia jej proporcje.

Klasyczny czarny żakiet to element, który musi znaleźć się w każdej garderobie. Pasuje do wielu różnych stylizacji, nosić można go zarówno do biura, jak i na eleganckie wyjścia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *