Maski na karnawał lub bal przebierańców

maska wenecka

Każdy karnawałowy bal przebierańców wymaga od uczestników zadbania o właściwy dobór stroju. Znaczenie mają również wszystkie dodatki, wśród których najważniejszą rolę pełnią maski. Nie tylko pomagają one w odgrywaniu ról, ale dodają każdemu przebraniu magiczny element tajemniczości oraz niecodzienności.

Maski oferowane w sklepach to w dużej części najbardziej tradycyjne, nawiązujące do klasycznych nurtów w historii karnawału dodatki. Część z nich przypomina typowo teatralne maski, w którym występowali aktorzy na starożytnych scenach. Dostępne są również w wersjach z licznymi zdobieniami, takimi jak pióra, ornamenty czy odblaskowy brokat. Wiele masek karnawałowych przypomina również przebrania stosowane w okresie Halloween, np. dodatki idealnie odwzorowujące motywy z horrorów, przebrania klaunów oraz dzikich zwierząt, a także baśniowych postaci, dzięki czemu nadają się również dla kobiet.

Maski karnawałowe stanowią bardzo istotny element przebrania, a dzięki umiejętnemu dopasowaniu kształtu maski do owalu twarzy i reszty kostiumu, możliwe jest stworzenie wyjątkowo efektownej i zmysłowej kreacji. Bal karnawałowy to również świetna okazja na zaprezentowanie wielu niecodziennych i niespotykanych na co dzień połączeń stylistycznych i kolorystycznych, bez obawy o złe dopasowanie poszczególnych dodatków. Karnawał pozwala śmiać się i bawić, a doskonałym tego uzupełnieniem może być właśnie niezwykły kostium.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *